RN731JTTD9760F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9760F100
Description
RES 976 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Resistance :
976Ohm
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD9760F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9760F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 976Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C