RN731JTTD9760D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9760D100
Description
RES 976 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
2
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Resistance :
976Ohm
yes
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9760D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9760D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 976Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C