RN731JTTD9760C25
Mfr.Part #
RN731JTTD9760C25
Description
RES 976 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
976Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN731JTTD9760C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9760C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 976Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C