RN731JTTD9760C10
Mfr.Part #
RN731JTTD9760C10
Description
RES 976 OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C