RN731JTTD9760B10
Mfr.Part #
RN731JTTD9760B10
Description
RES 976 OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Resistance :
976Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD9760B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9760B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 976Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C