RN731JTTD9760B05
Mfr.Part #
RN731JTTD9760B05
Description
RES 976 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
976Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W