RN731JTTD96R5C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD96R5C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 96.5 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
96.5Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W