RN731JTTD96R5C25
Mfr.Part #
RN731JTTD96R5C25
Description
RES 96.5 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
96.5Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD96R5C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD96R5C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 96.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C