RN731JTTD96R5B50
Mfr.Part #
RN731JTTD96R5B50
Description
RES 96.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
96.5Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm