RN731JTTD9652F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9652F25
Description
RES 96.5K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
RN73
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
96.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD9652F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9652F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 96.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C