RN731JTTD9652D50
Mfr.Part #
RN731JTTD9652D50
Description
RES 96.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
96.5kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C