RN731JTTD9652C25
Mfr.Part #
RN731JTTD9652C25
Description
RES 96.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
96.5kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
RN73
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD9652C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9652C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 96.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C