RN731JTTD9652B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9652B50
Description
RES 96.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
96.5kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD9652B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9652B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 96.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C