RN731JTTD9652B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9652B25
Description
RES 96.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
2
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
RN73
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
96.5kOhm
Datasheets
RN731JTTD9652B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9652B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 96.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C