RN731JTTD9651F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9651F50
Description
RES 9.65K OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Resistance :
9.65kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD9651F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9651F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C