RN731JTTD9651F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9651F100
Description
RES 9.65K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
9.65kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD9651F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9651F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C