RN731JTTD9650F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9650F50
Description
RES 965 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
965Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD9650F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9650F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 965Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C