RN731JTTD9650F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9650F25
Description
RES 965 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Resistance :
965Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW