RN731JTTD9650F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9650F100
Description
RES 965 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Resistance :
965Ohm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD9650F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9650F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 965Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C