RN731JTTD9650D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9650D25
Description
RES 965 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
965Ohm
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD9650D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9650D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 965Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C