RN731JTTD9650D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9650D100
Description
RES 965 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
965Ohm
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD9650D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9650D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 965Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C