RN731JTTD9650C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD9650C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 965 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
965Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm