RN731JTTD9650C10
Mfr.Part #
RN731JTTD9650C10
Description
RES 965 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
965Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD9650C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9650C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 965Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C