RN731JTTD9650B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9650B50
Description
RES 965 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
965Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W