RN731JTTD9650B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9650B25
Description
RES 965 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
RN73
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Resistance :
965Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW