RN731JTTD9650B10
Mfr.Part #
RN731JTTD9650B10
Description
RES 965 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
965Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD9650B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9650B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 965Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C