RN731JTTD95R3F50
Mfr.Part #
RN731JTTD95R3F50
Description
RES 95.3 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
95.3Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
2
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD95R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD95R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C