RN731JTTD95R3F25
Mfr.Part #
RN731JTTD95R3F25
Description
RES 95.3 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
95.3Ohm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Surface Mount
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD95R3F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD95R3F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C