RN731JTTD95R3D25
Mfr.Part #
RN731JTTD95R3D25
Description
RES 95.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
95.3Ohm
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD95R3D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD95R3D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C