RN731JTTD95R3B25
Mfr.Part #
RN731JTTD95R3B25
Description
RES 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Resistance :
95.3Ohm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD95R3B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD95R3B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C