RN731JTTD9532F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9532F50
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
95.3kOhm
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD9532F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9532F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C