RN731JTTD9532F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9532F100
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Resistance :
95.3kOhm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD9532F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9532F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C