RN731JTTD9532D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9532D25
Description
RES 95.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
95.3kOhm
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD9532D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9532D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C