RN731JTTD9532D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9532D100
Description
RES 95.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
95.3kOhm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD9532D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9532D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C