RN731JTTD9532C25
Mfr.Part #
RN731JTTD9532C25
Description
RES 95.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
95.3kOhm
Datasheets
RN731JTTD9532C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9532C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C