RN731JTTD9532B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9532B50
Description
RES 95.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
95.3kOhm
Datasheets
RN731JTTD9532B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9532B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C