RN731JTTD9532B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9532B25
Description
RES 95.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
95.3kOhm