RN731JTTD9531D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9531D25
Description
RES 9.53K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Resistance :
9.53kOhm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD9531D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9531D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C