RN731JTTD9531D10
Mfr.Part #
RN731JTTD9531D10
Description
RES 9.53K OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.53kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W