RN731JTTD9531B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9531B50
Description
RES 9.53K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
9.53kOhm
Datasheets
RN731JTTD9531B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9531B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C