RN731JTTD9531B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9531B25
Description
RES 9.53K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
9.53kOhm
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C