RN731JTTD9531B05
Mfr.Part #
RN731JTTD9531B05
Description
RES 9.53K OHM 0.1% 1/16W 0603
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
9.53kOhm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD9531B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9531B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C