RN731JTTD9531A25
Mfr.Part #
RN731JTTD9531A25
Description
RES 9.53K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
9.53kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD9531A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9531A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C