RN731JTTD9530F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9530F50
Description
RES 953 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Resistance :
953Ohm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C