RN731JTTD9530D10
Mfr.Part #
RN731JTTD9530D10
Description
RES 953 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
953Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C