RN731JTTD9530B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9530B25
Description
RES 953 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
yes
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Resistance :
953Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD9530B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9530B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 953Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C