RN731JTTD9530B10
Mfr.Part #
RN731JTTD9530B10
Description
RES 953 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
2
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
953Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD9530B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9530B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 953Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C