RN731JTTD9530B05
Mfr.Part #
RN731JTTD9530B05
Description
RES 953 OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
953Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD9530B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9530B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 953Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C