RN731JTTD94R2F25
Mfr.Part #
RN731JTTD94R2F25
Description
RES 94.2 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
94.2Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Height :
450μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD94R2F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD94R2F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C