RN731JTTD94R2F100
Mfr.Part #
RN731JTTD94R2F100
Description
RES 94.2 OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Resistance :
94.2Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD94R2F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD94R2F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C